David Murray Quartet (VS)

JIN

  • Muziek

Al meer dan vijftig jaar is David Murray hét geluid van de moderne jazz. Zijn muziek is gedurfd, vindingrijk en diepgeworteld in de jazztraditie, maar blijft altijd vernieuwend.

Met zijn huidige kwartet speelt Murray samen met de top van de New Yorkse jazzscene: pianist Marta Sanchez, bassist Luke Stewart en drummer Russell Carter. Hun album Francesca uit 2024 kreeg veel internationale lof en werd o.a. door The New York Times geprezen als een van de beste jazzalbums van het jaar. In 2025 verscheen Birdly Serenade, een album dat is geïnspireerd op vogels en de natuur.

Sinds zijn debuut in New York in 1975 staat Murray bekend om zijn eigenzinnige speelstijl en unieke manier van improviseren. Met een diepe verankering in de Afro-Amerikaanse muziekgeschiedenis – van swing en gospel tot avant-garde jazz en rhythm ’n’ blues – heeft hij zijn stempel gedrukt op de jazzwereld. In zijn spel hoor je invloeden uit swing, gospel, bebop, free jazz en rhythm ’n’ blues. Murray was een van de oprichters van het World Saxophone Quartet. Hij werkte in zijn lange carrière met veel grote namen en is te horen op ongeveer 200 albums.

Dit concert is extra bijzonder: het is het Nijmeegse debuut van David Murray en maakt deel uit van het jubileumjaar 25 jaar JIN in Nijmegen. Murray treedt maar zelden in Nederland op dus dit is je kans om deze levende legende op de tenorsax te zien!

tenorsaxofoon & basklarinet: David Murray | piano: Marta Sanchez | contrabas: Luke Stewart | drums: Russell Carter

€ 5,79 - € 25,79
Datum
woensdag 18 nov
Tijd
20:30 - 22:00
Locatie
Steigerzaal

Recensies

“Legend David Murray is back with the next generation of geniuses.”
The Washington Post
“Francesca shows David Murray in full possession of the magic.”
Slate
“The result feels like quintessential Murray.”
The New York Times
“De soms werkelijk verbluffende muziek van Murrays kwartet. (…) Hun samenspel is nog spannender en dwingender geworden.”
de Volkskrant ★★★★
“David Murray incorporeert de gehele jazzhistorie in zijn spel.”
Jazzenzo

Podium JIN

Deze voorstelling wordt geprogrammeerd door Podium JIN. Podium JIN brengt jazz en vernieuwende muziek in levendige optredens. Van fluisterjazz tot brassbulder, van experimenteel tot klassiek, van dansbaar tot filmisch. 

Onze tips

Orkest van Hamid Motebassem Muziekschool

Iraans orkest met muzikanten van over de hele wereld.

zaterdag 5 sep19:30

Podium1390

Roosmarijn

zondag 6 sep14:00

Teus Nobel 4

JIN: Child's Play - documentaire & concert

woensdag 9 sep20:30

Popronde 2026

Amazone, Jada Faith en Amani

zaterdag 12 sep20:45
Prijs
€ 5,79 - € 25,79