
Maak een keuze uit de opties
- FrequentieWekelijks
- Aantal18 lessen
- DocentAmber Janssen
- LocatieLindenberg Centrum
- Startdatumza 06 feb 2027
- Tijd08:45
Peuterdans 2 jaar

Met dansen kun je niet vroeg genoeg beginnen. In de cursus Peuterdans bij de Lindenberg in Nijmegen ontdekt je peuter spelenderwijs hoe leuk bewegen op muziek is. De lessen sluiten aan bij de belevingswereld van jonge kinderen en draaien om plezier, fantasie en vrij bewegen.
Wat doen we tijdens de les?
Elke les staat in het teken van een herkenbaar thema, zoals dieren, sprookjes of een verhaal uit een boek. Vanuit dat thema gaan de kinderen bewegen en dansen op muziek.
De docent gebruikt eenvoudige opdrachten en bewegingsspelletjes die passen bij de leeftijd van de peuters. Zo worden kinderen uitgenodigd om te lopen, springen, draaien, bewegen door de ruimte en hun fantasie te gebruiken. De inhoud wisselt per les, maar muziek, spel en bewegen vormen steeds de basis.
Wat ontwikkelt je peuter?
Tijdens Peuterdans leert je kind spelenderwijs het eigen lichaam en de ruimte beter kennen. Dansen op jonge leeftijd draagt bij aan het ruimtelijk inzicht en helpt bij de ontwikkeling van de spieren. Ook oefenen kinderen met luisteren, reageren op muziek en samen bewegen in een groep. Alles gebeurt op een speelse manier, passend bij peuters van 2 jaar.
Voor peuters
Deze cursus is bedoeld voor kinderen van 2 jaar. Aan deze cursus is geen presentatiemoment verbonden.
Praktische informatie
Ouders zijn niet bij de les aanwezig. De docent bespreekt enkele momenten waarop de ouders mee kunnen doen. Draag je haren vast en zorg voor gemakkelijk zittende kleding waarin je goed kan bewegen, zoals een legging, joggingbroek of balletpak met panty en dansschoentjes.
Vervolgmogelijkheden
Na deze cursus Peuterdans kunnen de kinderen, afhankelijk van de leeftijd, doorgaan met dansen bij de cursus Peuterdans 3 jaar of Kinderdans 4-5 jaar.


