The Big Draw Nijmegen 2021: Manga & Anime Subculture expo


The Big Draw-expositie 2021 staat bol van de manga en anime uit Nederland en Japan. Denk aan muren vol manga van A4 tot A1 formaat, verschillende smallpress pagina’s en anime shorts die doorlopend draaien. Alle werken zijn geselecteerd door de Manga en Anime Subculture onderzoeksgroep.

In Nederland hebben we geweldige mangatalenten zoals Marlon Teunissen, Johan Neefjes, Laurent Romero en Evi Nijs die zelf hun stripboeken uitgeven. We tonen ook werk afkomstig van de bakermat van de manga; Japan. Zo zie je werk van Japans talent Ryo Katagiri en de uit Zuid-Korea afkomstige Naked Cherry.

De tekenaars Loish en Eva Bon Eva vallen op door hun prachtige kijk op compositie en kleurgebruik. Illustratoren Liza Overlord, Cat Zero en Pinlin hebben een duidelijke eigen dynamische en kleurrijke stijl geïnspireerd op Japanse manga. Naast tweedimensionaal werk kun je genieten van de webtoons van Coco Ouwerkerk en Marissa Delbressine. 

De Manga en Anime Subculture-expositie is de plek waar je kunt proeven van het brede pallet van de manga en anime subculture. 

Expo Overzicht:

Deelnemers Nederland:

  • Pinlin | @pinlinz

  • Benjamin Paulus | @Art.benjaminpaulus

  • Oyasumi: @Artofreneerienties - @Colourbee4 - @Kimmicomics

  • Johan Neefjes | @johan_neefjes

  • Romero Comics | @romerocomics

  • Bami Boy | @bamiboydesign

  • Coco Ouwerkerk | Accaption: @Colourbee4 

  • Marissa Delbressine | The Shadow prophet: @marissadelbressine 

  • Eva Bon Eva | @Evaboneva

  • Loish | @loisvb

  • Evi Nijs | @Nijscomics

  • Marlon Teunissen | @dreamchaserart

  • Liza Overlord | @lizaoverlord

  • CatZero | @catzero 

  • Valentijn: @iamtosca

  • KAF | Coen Vosveld - @Coenlong

  • Ruben Gringhuis - @Gringocomics

  • Bob Op 't Land  - @Boboptland 

  • Jeroen funke | @jeroenfunke

  • Sabrina Kooijmans | @sappigart

  • Karin Blaauwijkel| @blauweeikels

  • Kenny Rubenis | @kennyrubenis

  • Botje Art | @artbybotje

  • SuperKip | @Superkipart

  • Mike Jimmy de Bruin | Faeries and Ents | Faeriesandents.com

  • Esther van de Bund | @esthervandebund

  • Abe Borst | @abe_borst

  • Yuniavmay | @yuniavmay

  • Daniël Smulders | @daniel_smulders 

  • Jay Aalders | @reikiiix

  • Leo de Winter | leodewinter_xl
     

Deelnemers Japan:

  • Ryo Katagiri (Japan) | Insta @girigiri4499 (Tokyo)

  • Nogami Murasaki | Insta @nogamimurasaki (Tokyo)

    Masayasu Fukushima | Twitter @masayasuf (Tokyo)

  • Tai Okada | (Tokyo)
     

Deelnemer Zuid-Korea:

  • Naked Cherry | @Naked_Cherry (Seoul)